środa, 14 września 2011

Fallout 3 Win 7 problem

Jak się dziś przekonałem Fallout 3 na Windows 7 okrutnie się zawiesza. W internecie jest mnóstwo osób, które maja ten sam problem: ich ulubiona gra nie działa! Na win XP działała a na Win 7 już nie.

Bethesda na oficjalnych stronach ogłosiła że nie supportuje Win 7. Napisali że będzie chodzić na XP i na Viście. Jednak Win 7 to taka lepsza Vista, Więc powinno się jednak udać.

Po kilku godzinach googlowania i bardzo wielu próbach doszedłem do tego co należy zrobić aby gra się nie zawieszała. Opisuje sposób, który zadziałał na moim sprzęcie, więc nie ma pewności że Wam również się uda. Nie wiem czy wszystkie opisane kroki są konieczne. Nie przeprowadzałem głębszej analizy problemu. Gdy gra się przestała zawieszać, przestałem przy niej kombinować.

Moja recepta:

1. Zainstaluj oficjalny patch w wersji 1.7. W zależności od wersji językowej można go ściągnąć albo ze strony Bethesdy (EN), albo Cenegi (PL).
2. Po wprowadzeniu ustawień w grse poprzez fallout_launcher.exe uruchamiaj grę poprzez fallout.exe w trybie zgodności z Vistą. Możliwe że w zgodności z XP również działa.
3. Znajdź plik fallout.ini i wprowadż w nim następujące zmiany
w: My Documents\My Games\Fallout3
Znajdź linię:
bUseThreadedAI=0
zmień na:
bUseThreadedAI=1
Pod nią dodaj następną:
iNumHWThreads=2
Ma to jakiś związek z wielordzeniowością

W moim przypadku kluczowa jest wskazówka nr3. Po wprowadzeniu tych zmiennych Fallout przestał się zawieszać.

Mam nadzieję że tej mini artykuł się komuś przyda. Ewentualnie piszcie co zrobiliście aby się Wam Fallout 3 nie zawieszał.

1 komentarz:

  1. Nie grałem i nie zagram pewnie nigdy w Fallout 3, ale cieszę się, że trafiłem na blog "Z życia borsuka" :) Rozwaliłeś mnie tym tytułem...

    OdpowiedzUsuń